JAROSLAV TOPIČ

    Narodil se 11.4.1895 v Sarajevu. Pozorovatelský výcvik absolvoval ve FISHAMENDU 28.8-9.10.1915. Od 9.10.1915-12.6.1916 působil u Flik 9 na ruské frontě. Pilotní kurz absolvoval 27.10.1916 v Szombathely a W.N. Od 28.10.1916 je velitel 3.náhradní setniny ve Štýrském Hradci. 12.7.1917 dostává pilotní diplom č.: 720. Později šéfpilot 5 náhr. letecké setniny v Szegedu, velitel 8 náhr. letecké setniny ve Vídni, velitel leteckého detašmánu v Lublinu. Po válce přebírá po Smetanovi letiště v Olomouci.

Použito: STÍHACÍ LETADLA PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY V ČESKOSLOVENSKU
(SVĚT KŘÍDEL 1994)